Євроклуб

Євроклуб «EuroStar» як засіб творчого розвитку, самовдосконалення, формування активної громадянської позиції, почуття патріотизму, національної свідомості

Національно-патріотичне виховання не повинно прищеплювати ідеї способу споглядання світу лише очима власної культури. Для реалізації цього принципу особливо важливим є взаємодія з іншими націями і народами.

Євроклуб «EuroStar»  УНВК створений у 2010 році на базі 5-11 класів. Структура: Рада правління євроклубу «EuroStar» (президент, 2 заступники),         Секретаріат (голова, 2 учасники), PR-центр, Комісія.

УЧАСТЬ У ШКІЛЬНОМУ ЄВРОПЕЙСЬКОМУ КЛУБІ ДАЄ:

 МОЛОДІЙ ЛЮДИНІ

-цікаві знання;

-нові знайомства;

-багато друзів;

-захопливі подорожі;

-розвиток і самореалізацію;

-знайомство з державами ЄС;

-втілення мрій і бажань;

-пізнання і відкриття нових ідей;

-набуття життєво необхідних компетенцій для життя у європейському співтоваристві;

-перспективи на майбутнє.

 БАТЬКАМ

-активне залучення їх до шкільної діяльності;

-можливість для дитини активно та цікаво проводити вільний час;

-залучення до творчої діяльності;

-розширення кругозору;

-поінформованість про життя в Євросоюзі у цікавій формі;

-соціальну адаптацію підлітка;

-можливість проявити свої знання та вміння;

-стимул до подальшого самовдосконалення.

ВЧИТЕЛЮ

-якісне підвищення ефективності роботи у позашкільній діяльності;

-нові знайомства;

-співпраці з колегами з-за кордону;

-нові знання;

-здобуття авторитету серед своїх колег;

-налагодження співпраці між учнями і вчителями;

-реалізацію власних задумів.

НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ

-підняття пр

естижу школи;

-співробітництво з іншими школами за кордоном;

-фаховий ріст професійних кадрів;

-нові форми роботи з учнями;

-залучення громади та ЗМІ до життя навчального закладу;

-мотивацію батьків;

-активність шкільного самоврядування.

ГРОМАДІ

-інформацію про ЄС;

-залученн

я коштів, інвестиції;

-вирішення місцевих проблем шляхом участі дітей у соціальних проектах;

-формування свідомих членів громади, що вміють вирішувати проблеми, критично мислити;

-покращення іміджу громади.

ДЕРЖАВІ

свідомих та добре поінформованих громадян, котрі вміють компетентно вирішувати різноманітні проблеми та відповідально будувати своє майбутнє.

Загальною метою роботи євроклубу є поширення інформації про діяльність Євросоюзу серед місцевої громади, до участі в окремих проектах можуть бути залучені як учні школи, так і вчителі та батьки.

Метою євроклубу є поширення знань про Європейський Союз та євроінтеграцію; Ініціювання дискусії щодо місця України в Європі; Заохочення молоді до активної участі у суспільному житті; Формування почуття європейської єдності; підготовка молоді до життя та праці в об’єднаній Європі, знайомство з життям людей в інших країнах, культурою, мовою, обмін досвідом. Виховною метою визначається формування чіткої громадянської позиції, розвиток почуття патріотизму.

Змістом роботи євроклубу є залучення учнівської молоді до пізнавально-дослідницької роботи, підготовка спільних проектів, міжособистісне спілкування на теми життєвих цінностей, громадянських свобод, моральних засад, прийнятих у європейському співтоваристві, заохочення до вивчення іноземних мов як засобу поліпшення спілкування та розуміння культури інших народів, налагодження контактів з іншими євроклубами України через мережу Інтернет, розвиток толерантності й інформування про інтеграційні процеси в Європі. Для виконання поставлених задач передбачається проведення таких форм роботи, як конференції, лекції, дискусії та дебати, випуск стіннівок, створення презентацій, проведення практичних занять, тренінгів, акцій.

Євроклубівці стали учасниками та переможцями Міжнародного проекту «Пізнаємо, щоб співпрацювати. В українських школах про сучасну Польщу», учесники Всеукраїнських проектів «Підтримка мережі євроклубів», «Всеукраїнському конкурсі «Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатись про себе», фотоконкурсі «Місто моєї мрії», Міжнародному конкурсі на кращу мультимедійну презентацію «Моє місто» (Умань –Гнєзно), міжнародні спортивні змагання з футболу «Міні-євро 2012» тощо. Традиційними в нашому закладі стали тижні Європи, в межах яких проходять фестивалі держав ЄС, конкурс «Міс Європейка», круглі столи, конференції, дні культури, конкурси, наукові засідання «Постать Шевченка на мапі держав ЄС» та інші.

Євроклубівці беруть активну участь у житті навчального закладу, зокрема у Тижнях права. Було організовано та проведено гру-змагання між учнями 6-9-х класів. Учні познайомилися з роботою Організація «Молодь за права людини». Було розроблено проект з планування  міжнародної співпраці з поширення знання про права та обов’язки людини, формування навичок застосовування знання при виконання конкретних практичних завдань, формування навиків створення відеороликів правової тематики.

До Дня Європи в Україні проводяться квест-змагання, інформаційні хвилинки для школярів. ШЄК взяв участь у Конкурсі логотипів євроклубів, презентувавши 2 варіанта емблеми. Усі матеріали роботи євроклубівців доступні на сторінці в соціальній мережі ВК.

Взяли участь члени євроклубу також у Фестивалі патріотичної та військової пісні, приуроченому до 9 травня.

Євроклубівці беруть активну участь в організації та проведенні Дня Європи у пришкільному таборі «Країна дитинства».

Велика увага приділяється залученню нових членів до діяльності євроклубу, поширення знань про ЄС та пропаганді європейських цінностей.